o mne

Andrea Kotmanová

Hudba je moja celoživotná cesta, na ktorej stále objavujem nové zákutia. Skôr ako bravúrna technika či charizma interpeta ma však zaujíma, ako pri hre vyjadriť autenticitu, jedinečnosť, niečo, čo zanecháva vnútorný zážitok, dotýka sa našej duše. To, čo vyživuje, podporuje, oslovuje v nás to dobré. Vďaka čomu cítime, že sme duševne živí a obohatení.

Ako sólový interpret som sa naučila presnosti a dodržaniu pevného rámca formy. Ako orchestrálny hráč a zborový spevák som sa naučila kráse a sile rozmanitosti spojenej do jedného celku. Hranie v kapele ma zas naučilo radosti z hry a odvahe improvizovať. Pri učení hudby mám možnosť sledovať, čo z toho môžem naučiť, a čo už nie. V muzikoterapii sa dostávam ďalej, za všetky formy, logické obmedzenia, veľké gestá a prílišné emócie. V hlbšom ponorení a povolení som našla svoj prirodzený stav, v ktorom sa cítim dobre a o ktorý sa dokážem deliť s ostatnými. Ako senzitívny človek sa cez zvuk dokážem naladiť na Vašu „osobnú pieseň“ a prispieť takými tónmi a farbami, ktoré jej práve chýbajú. Toto je môj dielik, ktorý môžem ponúknuť do mozaiky života celku.

Táto cesta nie je pre každého. Nie je len o zábave, rozptýlení a „ďalšom“ zážitku. Je to cesta dovnútra, kde sa to nedá vymyslieť a logicky „okecať“, kde to už nehráme, ale kde naozaj sme. Pripravení sa vrátia, pre nepripravených to nie je zaujímavé.

O lektorke:

Mgr. Andrea Kotmanová, PhD – hudobník, pedagóg, certifikovaný muzikoterapeut so zameraním na Integral Sound Healing a celostnú (holistickú) muzikoterapiu. Je spoluautorkou knihy Hľadanie harmónie o hudbe a hudobnej akustike. Vedie pravidelné skupinové relaxácie a meditácie. Hudobne spolupracuje s improvizovaných divadlom Théaterapia.

„Žijeme rýchle a náročné životy. Mojím poslaním je pomáhať ľuďom zastaviť sa, usporiadať si rozvírené myšlienky a emócie, postarať sa o fyzické telo, „upratať“ a presvetliť celý vnútorný priestor. Z takéhoto bodu jasnejšieho uvedomenia môžeme robiť rozhodnutia a posuny tam, kam nás život láskyplne vedie. Prestať v zatuhnutí alebo prílišnej mentálnej kontrole blokovať náš životný tok. Vytváram bezpečný priestor, v ktorom s významnou pomocou hudby a zvukov zvyšujeme vibrácie tak, aby si každý mohol odniesť to, čo práve potrebuje.“

Aktuálne akcie sú na mojej facebookovej stánke MuzikoTerra.

Dovidenia, dopočutia priatelia.