o mne

Mgr. ANDREA KOTMANOVÁ, PhD.

Hudobník, pedagóg s 20 ročnou praxou, certifikovaný muzikoterapeut. Zameriava sa na terapeutickú prácu so zvukom v systéme Integral Sound Healing. Je spoluautorkou knihy Hľadanie harmónie o hudbe a hudobnej akustike. Jej meno a nahrávka sa objavili medzi rešpektovanými menami v rámci medzinárodného projektu „Project Global Sound 2019“. Vedie pravidelné skupinové relaxácie a meditácie v rôznych slovenských mestách. Hudobne spolupracuje s improvizovaných divadlom Théaterapia.

Ako sólový interpret som sa naučila presnosti a dodržaniu pevného rámca formy. Ako orchestrálny hráč a zborový spevák som mohla preciťovať krásu a silu rozmanitosti, spojenej do jedného celku. Hranie v kapele ma zas naučilo radosti z hry a odvahe improvizovať. Pri učení hudby mám možnosť sledovať, čo z toho dokážem predať ďalej, a čo už nie.

V muzikoterapii sa dostávam za všetky formy a gestá, snahu páčiť sa, či zaujať. Jediný, dobre zahratý, čistý a úprimný tón má silu dotknúť sa ľudskej duše a uvoľniť jej smútok, či zovretie. Zameriavam sa na hlbiny, na korene bytia, to, čo nie je bežne vidieť. Ako senzitívny človek sa cez zvuk dokážem naladiť na Vašu „osobnú pieseň“ a dodať jej také tóny a farby, ktoré tam práve chýbajú. Toto je môj dielik, ktorý môžem ponúknuť do mozaiky života.

„Žijeme rýchle a náročné životy. Mojím poslaním je pomáhať ľuďom zastaviť sa, usporiadať si rozvírené myšlienky a emócie, postarať sa o fyzické telo, „upratať“ a presvetliť celý vnútorný priestor. Z takéhoto bodu jasnejšieho uvedomenia môžeme robiť rozhodnutia a posuny tam, kam nás život láskyplne vedie. Prestať v zatuhnutí alebo prílišnej mentálnej kontrole blokovať náš životný tok. Vytváram bezpečný priestor, v ktorom s významnou pomocou hudby a zvukov zvyšujeme vibrácie tak, aby si každý mohol odniesť to, čo práve potrebuje.“

Absolvované kurzy a semináre (2000-2021)

  • muzikoterapia (Wolfgang, Mastnak, Jitka Pejřimovská, Jaroslava Gajdošíková-Zeleiová)
  • celostná muzikoterapia
  • práca s terapeutickými ladičkami
  • Integral Sound Healing I., II. – professional level
  • vibro-akustická masáž s tibetskými misami
  • klasická masáž
  • hlasová terapia, pohybovo-tanečná terapia, arteterapia
  • práca s dychom, Reiki, chanelling, šamanizmus