o mne

Mgr. ANDREA KOTMANOVÁ, PhD.

Hudobník, pedagóg s 20 ročnou praxou, certifikovaný muzikoterapeut. Zameriava sa na terapeutickú prácu so zvukom v systéme Integral Sound Healing. Je spoluautorkou knihy Hľadanie harmónie o hudbe a hudobnej akustike. Jej meno a nahrávka sa objavili medzi rešpektovanými menami v rámci medzinárodného projektu „Project Global Sound 2019“. Vedie pravidelné skupinové relaxácie a meditácie v rôznych slovenských mestách. Hudobne spolupracuje s improvizovaných divadlom Théaterapia.

Ako sólový interpret som sa naučila presnosti a dodržaniu pevného rámca formy. Ako orchestrálny hráč a zborový spevák som mohla preciťovať krásu a silu rozmanitosti, spojenej do jedného celku. Hranie v kapele ma zas naučilo radosti z hry a odvahe improvizovať. Pri učení hudby mám možnosť sledovať, čo z toho dokážem predať ďalej, a čo už nie.

V muzikoterapii sa dostávam za všetky formy a veľké gestá, snahu páčiť sa, či zaujať. Jediný, dobre zahratý, čistý a úprimný tón má silu dotknúť sa ľudskej duše a uvoľniť jej smútok, či zovretie. Zameriavam sa na hlbiny, na korene bytia, to, čo nie je bežne vidieť. Miesto, odkiaľ vyviera naša sila, alebo naše (často skryté) trápenie. Ako senzitívny človek sa cez zvuk dokážem naladiť na Vašu „osobnú pieseň“ a dodať jej také tóny a farby, ktoré tam práve chýbajú. Toto je môj dielik, ktorý môžem ponúknuť do mozaiky života celku.

„Žijeme rýchle a náročné životy. Mojím poslaním je pomáhať ľuďom zastaviť sa, usporiadať si rozvírené myšlienky a emócie, postarať sa o fyzické telo, „upratať“ a presvetliť celý vnútorný priestor. Z takéhoto bodu jasnejšieho uvedomenia môžeme robiť rozhodnutia a posuny tam, kam nás život láskyplne vedie. Prestať v zatuhnutí alebo prílišnej mentálnej kontrole blokovať náš životný tok. Vytváram bezpečný priestor, v ktorom s významnou pomocou hudby a zvukov zvyšujeme vibrácie tak, aby si každý mohol odniesť to, čo práve potrebuje.“

Absolvované kurzy a semináre (2000-2021)

  • muzikoterapia (Wolfgang, Mastnak, Jitka Peřimovská, Jaroslava Gajdošíková-Zeleiová…)
  • hlasová terapia (Baldo Mikulič, Nessi Gomes, voice summits)
  • práca s terapeutickými ladičkami
  • Integral Sound Healing I., II. (professional level)
  • vibro-akustická masáž s tibetskými misami
  • klasická masáž
  • jin joga, kundalini joga, tantra joga
  • práca s dychom, Reiki, chanelling, Cesta šamana
  • pohybovo-tanečná terapia